Manası Garip Gelen Hadisler

Sonraki Kayıt Önceki Kayıt1-  "Allah ahirette peygambere kimligini kanitlamak icin bacagini acip baldirini gosterir. (buhari)

2-  “Allah benimle görüştü ve el sıkıştı. Elini iki omuzum arasına koydu. Öyle ki parmaklarının soğukluğunu iki göğsüm arasında hissettim.” 


3-  “Ölü ailesinin kendisi için ağlamasından dolayı azaba uğratılır.” 

4-  Dünya balığın üzerindedir. Balık başını sallayınca depremler olur. (İbni kesir)

5-  Uğursuzluk uc seydedir. at, ev ve kadın. (buhari)

6-  Allah, ahirette, peygamberlere kimliğini kanıtlamak için bacağını açıp baldırını gösterir (Buhari 97/24, 10/129 ve 68. surenin tefsiri). 

7- Peygamber, savaşta kadınların ve çocukların öldürülmesinin bir sakıncası olmadığını söyledi (Buhari, Cihad/146; Ebu Davud 113). 

8-  Uğursuzluk üç şeydedir: At, ev ve kadın (Buhari 76/53). 

9-  Tüm kara köpekleri öldürünüz. Çünkü onlar şeytandır (Hanbel 4/85; 5/54). 10- İçinde köpek ve resim olan eve melek girmez (Buhari, libas 87:1).

11- Namaza çağrıldığında, şeytan, geri geri gidip uzaklaşır ve zart diye sesli yellenerek gider; Ezan sesini işitemeyeceği yere değin uzaklaşır (Buhari, e's- Sahih, Ezan/4;Tecrid, Hadis no: 360; Müslim, e's-Sahih, Kitabu's-SElat/16-19 Hadis no:389).

12- "Rasûlullah'tan iki kap ilim ezberledim. Birincisini yaydım, diğerine gelince şayet bunu yayacak olursam benim şu boğazım kesilir". (Buhari , İlim, 42) 

13- "Bu ümmetim içinde İbrâhim tabiatı üzere kırk, Mûsâ tabiatı üzere yedi, Îsâ tabiatı üzere üç, Muhammed(a.s.) tabiatı üzere bir kişi bulunur. Bunlar derecelerine göre halkın efendisi sayılırlar.” (Tirmizi)


14 - "Ölüm meleği Musa'ya geldi ve ona : 'Rabbine icabet et', dedi. Musa ölüm meleğinin yüzüne bir tokat attı ve gözünü çıkardı.” (Buhari)

15- "Ebu Hureyre (r.a.) şöyle demiştir :
“Ben Rasulullah sallallahu aleyhi ve sel­lem’den iki kab dolusu ilim aldım. Bunlar­dan birini size naklettim. Diğerini de nakletmiş olursam benim şu bağazım kesilir.” (Buhari; İlim , 42)

4 yorum

  1. Hiç yorum yok... Neden acaba??????????????????????????

  2. Hiç yorum yok... Neden acaba??????????????????????????

  3. Tsp says:

    Uyduruk hadislere kim ne yorum yapsın?!

  4. Yukarıdaki bütün hadislerin anlamı tabiki önyargısız okuyup anlamak isteyenlere..
    https://www.islam-tr.net/konu/hadis-inkarcilarinin-reddettigi-bazi-hadisler.11977/

Leave a Reply

Copyright 2013 Risale-i Ateizm All rights reserved Designed by Risale-i Ateizm